Audioengine D1 (AD1)

4 990,- Kč
4 123,97 Kč
5 290,- Kč
2 roky
Ano
Ano
300,- Kč
2 dny

Popis

Audioengine D1 - DAC a sluchátkový zesilovač

Audioengine D1 je vysoce kvalitní 24-bitový digitálně-analogový převodník (DAC) a neméně kvalitní sluchátkový zesilovač za velmi příznivou cenu.

Jeho účelem je nahradit zvukový systém počítače či výstupní část jiného zvukového zařízení (např. BlueRay / DVD / CD přehrávače) a povýšit kvalitu zvukového výstupu připojeného zařízení na zcela novou úroveň.

D1 disponuje USB a optickým (TOSLINK) vstupem, zatímco analogový linkový a sluchátkový výstup umožňují připojení prakticky libovolného zvukového zařízení nebo sluchátek.

I když má D1 široké možnosti použití, je určen především pro počítačové audiofily. Dokáže zpracovat digitální audio signály o bitové hloubce až 24 bitů a vzorkovací frekvenci až 192 kHz. S vysokým odstupem signálu od šumu a nízkým zkreslením se D1 vyznačuje kvalitou zvuku, která je obvyklá až u výrazně dražších zařízení podobného typu. Vysoce kvalitní a výkonný sluchátkový výstup D1 byl navržen pro použití se širokou škálou sluchátek.

S D1 tak můžete získat vynikající zvuk z Vaší televize, počítače, multimediálního centra, CD přehrávače a podobných zařízení např. pro aktivní reproduktory Audioengine (A2, A5, A5+), pro Váš hifi stereo zesilovač s reproduktory, nebo pro Vaše sluchátka. Díky napájení z USB je možné D1 používat jako velmi kvalitní (přenosný) sluchátkový zesilovač k počítači.

Audioengine D1 je zařízení typu "plug-and-play" ("zapoj a hrej") - jeho použití je tedy velmi snadné. Při použití s počítačem (PC nebo Mac) není třeba instalovat žádné ovladače.

Galerie

Parametry

Specifikace

Vstupy:

USB a optický SPDIF

Výstupy:

RCA stereo, sluchátkový jack 3,5 mm

D/A převodník:

AKM4396 

Optický přijímač:

CS8416 

USB kontroler:

TI1020B 

USB:

Verze 1.1 nebo vyšší

Max. výstupní úroveň signálu:

2,0V RMS (RCA i sluchátkový výstup)

Výstupní impedance:

47 ohmů RCA, 10 ohmů sluchátkový výstup

Zdroj napájení:

USB 5V

Napájecí proud:

200 mA

Filtrace napájení z USB:

Dvojstupňová regulace

SNR:

>110 dB 

THD+N:

<0.002 % 

Přeslech mezi kanály:

<-85 dB

Frekvenční odezva:

10Hz - 25KHz +/- 0.5dB 

Vstupní bitová hloubka:

až 24 bitů

Vstupní vzorkovací frekvence:

až 192 kHz (optický SPDIF), až 96 kHz (USB)

Rozměry přístroje:

8,9 x 10,2 x 2,5 cm

Transportní hmotnost:

0,5 kg

Provozní podmínky:

Provozní teplota: 0 – 35°C

Skladovací teplota: -20 – 45°C

Relativní vlhkost: 5 – 95%, nekondenzující

Příslušenství:

USB kabel 60 cm

Látkový sáček

Uživatelská příručka

 

D1 USB
Audioengine D1 využívá USB kontroler TI1020B, který je široce vnímán jako standard pro zvuková USB zařízení vyšší třídy. D1 se napájí přímo z USB, přičemž napájecí napětí prochází dvěma stupni regulace pro zajištění vysoce stabilního napájecího napětí s minimem šumu.

D1 DAC
D1 využívá digitálně-analogový převodník (DAC) AK4396, známý svojí vysokou kvalitou a nízkým šumem. Díky vynikajícím parametrům AK4396 a výhodě dvojité konverze a filtrace napájecího napětí poskytuje D1 skvělý zvuk s mimořádně nízkými hodnotami šumu a zkreslení.

D1 a sluchátka
D1 obsahuje kvalitní sluchátkový zesilovač založený na nízkošumovém operačním zesilovači TI NE5532. Výstup tohoto sluchátkového zesilovače má nízkou impedanci a je schopen poskytnout vysoce kvalitní zvukový signál pro širokou škálu sluchátek s impedancí od 20 ohmů.